Bebek Arabası Hakkında Daha Fazla Bilgi

Bebek Arabası

Bir bebeğiniz olduğunda ihtiyaç duyacağınız en önemli malzemelerden birisi düzgün, işlevli bir bebek arabasıdır. Bebek arabası sayesinde dışarı çıktığınızda çocuğunuzla rahat hareket edebilirsiniz. Siz alışverişe veya gezmeye gittiğinizde bebek arabası içerisinde güvenle ve rahat bir biçimde seyahat eden, yorulduğunda rahatça uyuyabilen huzurlu bir bebek ile siz de rahat hareket edebilirsiniz. Bu nedenle bebek arabası seçimi oldukça önemlidir

.

Bebek Arabası Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Bu süreçte dikkat edilecek en önemli kriterlerden ilki bebek arabasının kolay katlanır ve taşınır bir model olmasıdır. Mümkünse tek elle açıp kapatabileceğiniz, ağır olmayan bebek arabaları en kullanışlı olanlardır. Ayrıca boyutlarına da dikkat etmek gereklidir. Katlandığı zaman boyutlarının küçülebilmesi size araba bagajı gibi ufak alanlarda taşımak için kolaylık sağlayacaktır.

Doğumdan itibaren kullanılabilecek bir model olması da başlangıçta önemlidir. Bu modellerde çoğunlukla arabaya da takılabilen ana kucağı bulunur. Bu şekilde çocuğunuz küçükken hem araba ile seyahat ettiğinizde kullanabilir, hem de bebek arabasına takarak rahat ve güvenli bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

Bebek arabalarında arabanın hem öne hem arkaya bakacak şekilde ayarlanabilmesi de size ve bebeğinize konfor sağlayacaktır. Daha küçükken hareket esnasında size görmek isteyecek olan bebeğiniz, büyüdükçe dışarıya bakmayı tercih edecektir. Bu nedenle araba seçimlerinizde iki tarafa da dönüp, iki şekilde de kolay seyahat imkanı sağlayan bir araba size büyük rahatlık sağlayacaktır.

En iyi bebek arabası seçiminde kılıfının çıkarılabilmesi ve makinede yıkanabilir özellikte olması çok önemlidir. Küçük çocuklar ister istemez üstlerini, etraflarını kirletir. Bu nedenle yıkanılabilen kılıflar size rahatlık sağlayacaktır.

Bebek arabanızı kullanmayı planladığınız mekanlar da seçimlerinizde önemli bir kriter olacaktır. Daha çok sokakta kullanmayı planladığınız bebek arabasında tekerleklerin büyük olması, 360 derece dönmesi gibi özellikler bulunduran bebek arabaları tercih etmelisiniz. Eğer bebek arabasını çoğunlukla alışveriş merkezi gibi alanlarda veya sahildeki bir yürüyüş yolunda kullanmayı planlıyorsanız daha ufak tekerlekli modelleri de tercih edebilirsiniz.

Bebek arabasının alt kısmındaki bagajın büyük olması da işinizi kolaylaştıran bir diğer özelliktir. Bebeğinizle dışarı çıktığınızda yanınızda bulundurmanız gereken çok fazla eşya vardır. Bu eşyaları bebek arabanızın geniş bagajına koyabilmek sizin çok daha kolay hareket edebilmenize olanak tanır. Ayrıca alışverişe gittiğiniz zaman da bu bagaj çok işlevli olacaktır. Bazı bebek arabaları günümüz koşullarına göre biraz daha geliştirilmiş, telefon gözü, bardak taşıyıcısı gibi özellikler eklenmiştir. Ihtiyaçlarınıza göre seçimlerinizde bu ekstra özelliklere de dikkat etmeyi düşünebilirsiniz.

Son olarak bebek arabanızı seçerken iyi bir fren sistemi olmasına özen gösterin. Bebeğinizi taşırken ihtiyaç anında güvenebileceğiniz br fren sisteminizin olması emniyet açısından çok önemlidir.

Bebek Arabası Modelleri Nelerdir?

Bebek arabaları travel sistem bebek arabası, baston bebek arabası, standart bebek arabası, jogging bebek arabası ve ikiz bebek arabası olarak kategorize edilebilir.

Standart bebek arabalarında ayarlanabilir koltuk, güneşlik, sepet gibi temel özellikler bulunmaktadır. Bu arabalar katlandıklarında biraz büyük olurlar, çok pratik arabalar sayılmazlar. Her bütçeye uygun modelleri mevcuttur.

Travel sistem bebek arabalarının size sunacağı en büyük rahatlık bebeğiniz için konforlu olmasıdır. Doğumdan itibaren kullanabileceğiniz bu arabalarda ana kucağı da mevcuttur. Rahat kullanımı dışında biraz daha büyük ve hantal arabalardır.

Baston bebek arabaları hafifliği ve kompakt yapılarıyla öne çıkarlar. Her bütçeye uygun modelleri vardır. Bu tip arabalarda çoğunlukla ana kucağı bulunmamakta, bu yüzden yenidoğanlarda kullanımı uygun olmamaktadır. Tabi ki ana kucağı olan, doğumdan itibaren kullanılabilen modelleri de mevcuttur.

Jogging bebek arabaları, bebeğiyle birlikte koşuya gitmek isteyenler için tasarlanmıştır. Koşu yaparken kullanımı kolaydır, böylece spor yaparken de bebeğinizle bir arada olabilirsiniz.

İkiz bebek arabaları da bebeğinizi yan yana veya arkalı önlü oturtabileceğiniz bir sistem bulunmaktadır

.

Bebek arabanızı seçerken bebeyum.com online mağazamızda sizin için seçtiğimiz çeşitli özellikteki bebek arabalarımıza göz atmayı unutmayın! Bebeyum.com’da her bütçeye ve ihtiyaca uygun bir seçenek sizi beklemekte.

Daha Az Göster
FİLTRELE
Arama kriterlerinizi detaylı filtreleme özelliğini kullanarak değiştirebilirsiniz.