Mama Sandalyesi Hakkında Daha Fazla Bilgi

Bebekli Evin Vazgeçilmezi Mama Sandalyesi

Bebeğiniz 6. ayına gelip ek gıdaya başladıktan sonra evinizin vazgeçilmez mobilyalarından biri mama sandalyesi olacaktır. Bebek beslenmesinde güvenli ve konforlu bir sunuş için mama sandalyesi olmazsa olmazdır.

Bebeğinizin ek gıdaya geçişiyle birlikte hayatınızda yeni ve keyifli bir süreç başlayacaktır. Bebeğiniz artık sizinle birlikte aile yemeklerine katılabilecektir. Bu çok eğlenceli bir konu olsa da ilk başta bebeğinizin sağlığı için dikkat etmeniz gereken bir kaç durum bulunmaktadır. Bebeğinizi yemekle ilk tanıştırdığınız süreçte dik oturur konumda olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu bebeğinizin sağlığı açısından çok önemlidir, dik oturan bir bebekte boğaza yemek kaçması riski daha az olacaktır. Ayrıca bir mama sandalyesini uzun süre kullanmanız gerekecektir. Bu nedenle mama sandalyesi almanız gereken önemli mobilyalardan biridir.

Mama Sandalyesi Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz

Bebeğinize mama sandalyesi seçerken dikkat etmeniz gereken şeylerden ilki mama sandalyesinin ayaklarının geniş olması ve yere sağlam basıyor olmasıdır. Böylece devrilme olasılığı düşük olur. Emniyet kemerini 5 noktalı veya 3 noktalı olarak tercih edebilirsiniz. Bir diğer husus da mama sandalyesinin kolay temizlenebilecek özellikleri olmasıdır. Henüz yemek yemeyi yeni öğrenen bebeğiniz doğal olarak etrafını ve özellikle masasını kirletecektir. Bu yüzden eğer kumaş kaplaması varsa kolay çıkarılıp yıkanabilmesi, veya plastik ise kolayca temizlenebilir olmasına dikkat etmeniz çok işinize yarayacaktır.

Mama sandalyesinin fazla yer kaplamaması ve hafif olması da işinize yarayacaktır. Çeşitli mama sandalyesi modelleri mevcuttur; katlanır mama sandalyesi, salıncaklı mama sandalyesi, tekerlekli mama sandalyesi, standart mama sandalyesi, portatif mama sandalyesi.. ve benzeri bir çok seçenek mevcuttur. En iyi mama sandalyesi tabi ki sizin ihtiyaçlarınıza en uygun olan sandalyedir.

Bir diğer konu da mama sandalyesinin hangi materyalden olması gerektiğidir. Ahşap mama sandalyesi malzeme açısından daha kaliteli olmasına rağmen daha ağırdır. Bebek sağlığına uygun üretilmiş plastik mama sandalyeleri, daha hafif ve daha kolay yıkanabilen bebek sandalyesidir. Mama sandalyesinin önüne takılan bebek masası da çocuğunuzun kendi kendine yemek yemeyi öğrenebilmesi açısından oldukça faydalı olacaktır.

Çeşitli Mama Sandalyesi Modelleri bebeyum.com’da

Sizin için seçtiğimiz en kaliteli ürünlere bir göz atın. En ucuz mama sandalyesini aramak yerine, size uygun en iyi mama sandalyesini aramak doğru bir yaklaşım olacaktır. sitemizde çeşitli modeller ve her bütçeye hitap eden seçenekler bulacaksınız. Mama koltukları için online mağazamıza bekleriz.

Daha Az Göster
FİLTRELE
Arama kriterlerinizi detaylı filtreleme özelliğini kullanarak değiştirebilirsiniz.