Bakım Hakkında Daha Fazla Bilgi

Bebek Bakım Ürünleri

Hayatınıza yeni bir bebek katıldığı zaman, yeni anne baba olmuş ebeveynler endişelenmeye başlar. Bunun sebebi bir bebeğin bakımının nasıl yapıldığını bilmedikleri içindir. Bebek bakımı için yapılması gereken temel şeyler bebeği beslemek, uyutmak, onu yıkamak, altını değiştirmek ve bebeğinizi çok sevmektir.

Bakım her yaştan insan için kendini iyi hissettiren, özgüven kazandıran bir şeydir. Tabii ki bebekler için de farklı bir durum söz konusu değildir. Bebeğinize güzel bir banyo yaptırıp, saçlarını şampuanlayıp, vücudunu güzelce yıkayıp kremlediğiniz zaman bebeğinizin de aynı yetişkinlerde olduğu gibi çok mutlu ve huzurlu olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

Yenidoğan bebek bakımında dikkat edilecek konular

Bakım ürünü olarak yenidoğan bebeğinize neler almanız gerektiği kafanızı biraz karıştırabilir. Piyasada çeşit çeşit ürün bulunmaktadır. Fakat yeni doğan bakımı denilince ilk dikkat etmeniz gereken cilde uyumlu, hipoalerjenik, kimyasal içermeyen ürünlerdir. Bebek sağlığı için özel testlerden geçmiş ürünleri almak, bebeğinizin hassas cildini koruyacaktır.

Bebek banyosu yaptırırken ilk dikkat edeceğiniz şeylerden biri odanın ısısıdır. 22-24 derece arası bir oda sıcaklığı olması ideal olacaktır. Banyo yaptırmaya başlamadan önce bebeğiniz için temiz giysi, şampuan, banyo süngeri, bebek yağı, havlu, bebek banyo seti gibi ürünlerin yanınızda hazır bulunması işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Bir kova içerisinde banyo için ılık su hazırlayıp, çocuğunuzu nazikçe yıkamanız onun çok hoşuna gidecektir.

Bebek bakımında gerekebilecek malzemeler

Bebeklerde cilt bakımı için hassas cildine uygun, doğal içerikli kremler, losyonlar ve yağlar kullanmanızı öneririz. Bebeklerde saç bakımı için de yine doğal içerikli, bebek sağlığına uygun bir şampuan kullanımı gerekmektedir. Bebeklerde tırnak bakımı özellikle ilk defa anne baba olmuş ebeveynleri korkutan bir konudur. Ama telaşa hiç gerek yok, size uyan küçük bir makas ya da çıt çıtlı tırnak makası ile bu işin üstesinden gayet rahatlıkla geleceksiniz. Bebeklerde diş bakımı için de özenle seçtiğimiz diş fırçaları veya bebeğinizin henüz dişi çıkmadıysa yumuşak uçlu parmak fırçalarını kullanabilirsiniz.

Bakım ürünleri sekmemizin altındaki bebek beslenme kısmında size gerekli olabilecek her türlü biberon, emzik, kaşık, çatal, tabak, mama saklama kapları ve bunun gibi ürünleri bulabilirsiniz.

Bebek kozmetik ürünlerimizin içinde de bebeğiniz için özenle seçtiğimiz, bebek sağlığına uygun kremler, losyonlar, pişik kremi, şampuanlar ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Ayrıca bebeğinizin sağlığına uygun, gerekli testlerden geçmiş temizlik malzemeleri ile de bebeğinizin hassa cildine uygun deterjanlar ve temizleyicileri bulabilir, gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Daha Az Göster
FİLTRELE
Arama kriterlerinizi detaylı filtreleme özelliğini kullanarak değiştirebilirsiniz.