Beslenme Hakkında Daha Fazla Bilgi

Bebek beslenmesi için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İnsan sağlığında dikkat edilmesi gereken en önemli konu beslenmedir. Bebeklerde de durum tabi ki aynıdır. Bir bebeğin sağlıklı büyümesi ve gelişmesi için düzgün beslenip yeterli miktarda uykuyu alması gerekmektedir. Beslenme için yenidoğan bebeklerde öncelikle anne sütü tavsiye edilmektedir. Fakat beslenme için arada destek almak gerekliliği de doğabilir. Böyle durumlarda bebeğinize uygun, kaliteli biberonlar kullanmanız tavsiye edilmektedir. Ya da uykuya dalarken yardımcı olabilecek kaliteli emzik ihtiyacı duyulabilir. Bu gibi malzemeler için online mağazamızda size özel ürünler seçmiş bulunmaktayız.

İlk 6 ay bebek beslenmesi

Bebeğinizin dünyaya geldiği süreyi takiben ilk 6 ayda uzmanlar anne sütünü önermektedir. Ama anne sütünün yetersiz kaldığı durumlar için bebeğinizin sağlığına uygun, içeriği temiz biberonlar kullanmanız gerekebilir. Böyle durumlarda seçimlerinizde meme reddine yol açmayan özel tasarım biberon çeşitlerinden faydalanabilirsiniz. Bu biberonların uygun şekilde sterilize edilmesine dikkat etmelisiniz.

Biberon dışında bir diğer işinize yarayabilecek ürün de emzik. Bebeğinizi uykuya yatırırken destek olarak kullanabileceğiniz, bebeklerin ağız sağlığına uygun bir emzik edinmeniz işinize yarayabilir.

Ek gıda ile başlayan bebek beslenme süreci

Bebeğiniz 6. ayını doldurduktan sonra, doktorunun da onayıyla, anne sütünün yanında ek gıda ile beslemeye başlayabilirsiniz. İşte bu dönemlerde beslenme ürünleri ile ilgili ihtiyacınız artacaktır. Bebek beslenmesine uygun tabak, kaşık, çatal, suluk, önlük gibi malzemeler hayatınıza girecektir. Özellikle ek gıdaya yeni geçen küçük bebeklerde mama önlüğü olmazsa olmazınız olacaktır.

Bu süreçte bebeğinize uygun dizayn edilmiş çatal-kaşık setleri, tabak, bardak gibi malzemeler kullanmanız da hem bebeğinizin hoşuna gidecek, hem de size kolaylık sağlayacaktır. Mama kaşığı ve mama tabağı seçimlerinizde kolay temizlenebilir, BPA’sız ürünler seçmeniz ayrıca dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bebek çatal kaşık setleri ve bebek mama tabağı, bebek beslenmesi döneminde yardımcı olmak için rengarenk, şirin şekilleri olan malzemelerdir. Böylece bebeğinizin yemek vakitlerini daha keyifli geçirmesi amaçlanmıştır.

Beslenme dönemlerinde en önemli konu kendinizi ve bebeğinizi sıkmadan, mutlu bir şekilde bu dönemleri geçirmektir. Yemek vakitleri bebeğinde mutlu olacağı bir biçimde yapıldığında evdeki herkesin keyifle geçireceği bir zaman dilimi olacaktır. Size de ailenizle keyifli zamanlar geçirmeyi diliyoruz, geri kalan ihtiyaçlarınız için de her zaman bebeyum.com’a bekleriz.

Daha Az Göster
FİLTRELE
Arama kriterlerinizi detaylı filtreleme özelliğini kullanarak değiştirebilirsiniz.