Gece Lambası Hakkında Daha Fazla Bilgi

Bebek ve Çocuk Odası Aydınlatma ve Gece Lambası

Aydınlatma denilince akla aplikler, lambaderler, projektörler, spot lambalar, avizeler, gece lambaları geliyor. Bir bebek odası hazırlarken aydınlatma önemli bir elemandır. Bebeklerin hassas gözlerinin fazla ışıktan zarar görmemesi, ebeveynlerin gece bebeklerini control edebilmesi, gece beslenmesi gibi durumlar göz önüne alınarak aydınlatma elemanları almak akıllıca olacaktır.

Sitemizde bulunan gece lambası çeşitleriyle bebek ve çocuklarınızın keyifli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Sevdiği bir karakterin gece lambasını odasına asarak mutluluklarına mutluluk katabilirsiniz. Bebeyum.com’da dekoratif bebek odası gece lambaları bulunmaktadır. Çeşitli karakterlerde, renkli ve cıvıl cıvıl ürünlerimiz hem bebeklerinizin ilgisini çekecek, hem de annelerin ihtiyacı olan hafif ışığı sağlayacaktır. Bebek odaları için kullanılacak uygun aydınlatma ile hem odanızın dekorasyonuna şık bir dokunuş yapacak, hem de ihtiyacınız olan fonksiyonelliği sağlayacaktır.

Aydınlatma ipuçları

Bir odada atmosfer oluşturmak istiyorsak ışık çok önemlidir. İyi bir bebek odası dekorasyonu için aydınlatma ile ilgili bilmemiz gereken bir kaç şey var;
Işık kaynağının değeri kelvin cinsinden ifade edilir ve renk sıcaklığı da bir ışık kaynağının tonunu temsil eder. Aydınlatma da ışık kaynağı sıcak, nötr ve soğuk şekilde tanımlanır. Aldığınız ampül üzerindeki kelvin dereceleri size renk hakkında bilgi verir. Watt kullanılan değeri ölçer, ampül kutusu üzerindeki sayı ne kadar yüksek olursa o kadar elektrik tüketir. Lumen değeri de ampülün parlaklığını gösterir, yüksek lümpen değerindeki ampül daha çok ışık verir. Sıcak ışık rahat bir ortam yaratmak, soğuk ışık da çalışma ortamı oluşturmak için idealdir.

Aydınlatmayı ayarlarken önce odanızı tanımanız önemlidir. Mesela odanızı günün hangi saatlerinde daha çok kullanacaksınız? Odada en çok hangi aktiviteleri yapacaksınız? Bu gibi sorulara verdiğiniz cevaplar doğru aydınlatma metodlarını ve ışığın güçlülüğünü belirlemenize yardımcı olur.

Bebek odası aydınlatması nasıl olmalı?

Bebek odası aydınlatmasında sabit aydınlatmalar tercih edilmelidir. Evin diğer köşelerinde de tavsiye edildiği gibi, bebek odasında da yumuşak ışık kaynakları tercih edilmelidir. Yumuşak ışık kaynakları ortamda daha homojenize bir aydınlatma sağlar. Açıktaki ampullerden ve spot ışıklarından kaçınmak çocukların göz sağlığı açısında daha tavsiye edilen bir durumdur. Bebeklerdeki büyüme hormone salınımını arttıran melonin hormonu, tam karanlıkta yapılan bir gece uykusu srasında daha çok salgılanır. Bu nedenle bebek odasında gece lambası kullanımı bebeğin derin uykuda olduğu sırada tavsiye edilmez.

Bebek Odası Gece Lambası Fiyatları

Bebek Odası gece lambası fiyatlarını incelerken önceliği fiyatlara vermek yerine fonksiyoneliteye vermenizi tavsiye ederiz. Bu sayede gece beslenmelerinde bebeğinizin gözünü almayacak bir gece lambasıyla, bebeğiniz hemen beslenip tatlı uykusuna kaldığı yerden devam etmesini sağlayabilirsiniz.

Bebek odası gece lambası fiyatları ürünün kalitesine ve baskı kalitesine göre farklılık gösterebilir. Bebeyum.com’ da bulabileceğiniz tüm ürünleri her zaman en iyi kalitede tutmayı hedeflemiştir. Bu sebeple bebeyum.com’ a bakmadan bebek odası gece lambası almanızı tavsiye etmiyoruz.

 
Daha Az Göster
FİLTRELE
Arama kriterlerinizi detaylı filtreleme özelliğini kullanarak değiştirebilirsiniz.
FİLTRELE
4 Adet Ürün listeleniyor.