FİLTRELE
Arama kriterlerinizi detaylı filtreleme özelliğini kullanarak değiştirebilirsiniz.

Bebek Bakım Çantasında Neler Olmalı?

bebeyum yazar
Yazar: bebeyum.com
1.2.2020

Bebek Bakım Çantasında Neler Olmalı?

Anne bebek çantası ya da bebek bakım çantası olarak bilinen söz konusu çanta bebeğin ve annenin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ürünleri içermelidir. Evdeyken her şeyin elinizin altına olması işinizi kolaylaştırmaktadır. Peki, ya dışarıya çıktığınızda? İşte dışarıya çıktığınızda kurtarıcılarınızdan biri olan bebek bakım çantasında bulundurmanız gereken bazı önemli ürünler vardır. Söz konusu ürünleri yanınızda mutlaka bulundurmanız gerekmektedir. Bu sayede bebeğinizin ihtiyaçlarını ve aynı zamanda kendi ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayabilmeniz mümkündür. Bahsedilen ürünlerden bazılarını yanınıza almamanız ve bebek bakım çantasına eklememeniz durumunda bazı problemler ile karşılaşabilirsiniz. Şimdi gelin anne bebek çantasında ya da bebek bakım çantasında bulundurmanız gerekenleri hep birlikte inceleyelim.

 

Bebek Bakım Çantası Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle bebek bakım çantasının çok gözlü ve geniş olması gerekmektedir. Özellikle yenidoğan döneminde bebeğinizin pek çok ihtiyacı olacaktır. Bu nedenle geniş bir bebek çantası tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra termal gözlerin olması da bebek bakım çantasında son derce önemlidir. Sırt çantası şeklinde olan bebek bakım çantaları çok daha kolay bir şekilde taşınabilmektedir. Son olarak tercih edeceğiniz bebek bakım çantasının hafif olması çok daha kolay bir şekilde taşınabilmesini sağlamaktadır.

 

Bebek Çantasında Bulunması Gerekenler

Bebek çantasında bulundurmanız gereken ürünleri şimdi hep birlikte inceleyebiliriz.

Emzirme Ürünleri

Emziren bir anneyseniz bebek çantasının içeriğinde mutlaka emzirme önlüğü, biberon ve sütünüzü sağıyorsanız saklama kabı bulundurmalısınız.

Beslenme Ürünleri

Bebeklerin belirli aralıklar ile beslenmesi gerekmektedir. Dışarıda da olsanız bebeğiniz acıktığında onu mutlaka beslemelisiniz. Bu nedenle beslenme ürünleri bebek bakım çantasının olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Bebek çantasında mutlaka bulunması gereken bebek beslenme ürünlerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

·Bebeğinizi emzirmiyorsanız ya da takviye edici hazır mama kullanıyorsanız söz konusu mamayı çantanızda mutlaka bulundurmalısınız. Bunun yanı sıra termos içerisinde sıcak su ve biberonda mutlaka yanınızda yer almalıdır.

·Bebeğiniz ek gıdaya geçmişse parmak gıdalar, evde kendinizin hazırladığı sebze ve meyve püreleri, mama önlüğü, mama kaşığı, mama tabağı ve su bebek bakım çantanızda mutlaka bulundurmanız gereken ürünler arasında yer almaktadır.

Bakım Ürünleri

Bebek bakım çantasında neler olmalı diye merak ediyorsanız bakım ürünleri konusunda çok titiz davranmanız gerekir. Zira bakım ürünleri günlük yaşamda hayatınızı kolaylaştıracak ve bebeğinizin daha konforlu günler yaşamasına olanak sağlayacak unsurları içermelidir. Sizler için hazırladığımız listede bir bebeğin gün içerisinde ihtiyaç duyacağı bütün bakım ürünleri yer alır. İşte bebek çantanızda mutlaka olması gereken bakım ürünleri!

• Bebek Bezi

• Islak Mendil

• Alt Değiştirme Bezi veya Alt Açma Bezi

• Pişik Kremi

• Kirli Bez Depolama Poşeti

• Burun Açıcı Adaptör

• Diş Kaşıyıcı

Yukarıda sayılan bakım ürünleri genel anlamda işinize yarayacak olan unsurlar olurken çocuğunuzun yaşadığı özel durumlara karşı bazı diğer bakım ürünlerini de çantanıza koymanız gerekebilir. Örneğin 0-6 aylık bir bebek için diş kaşıyıcı çok büyük bir ihtiyaç olmasa da 6-12 aylık bebekler için bu ürün vazgeçilmezlerden bir tanesidir.

Giyim Ürünleri

Bebeğinizin günlük yaşamda ihtiyaç duyduğu ürünler arasında hiç şüphesiz giyim ürünlerinin de geldiği açıktır. Bebeklerin kusma, terleme ve üzerini kirletme nedenleri ile sık sık değiştirilmesi yanınızda bol miktarda giysi ve diğer giyim ürünlerinin taşınmasını gerektirir. İşte giyim ürünleri konusunda bebek bakım çantanızda yer alması gerekenler;

• Zıbın

• Hırka

• Şapka veya Bere

• Çorap

• Eldiven

• Yedek Kıyafet

Çocuğunuzun daha sağlıklı ve konforlu bir yaşam sürebilmesi adına tercih edeceğiniz bu ürünlerin mümkün olduğunca bol miktarda olması günlük yaşamı kolaylaştırıcı bir etki yaratacaktır.

Oyuncaklar

Oyuncaklar bakım ile alakalı ürünler olarak görülmese de çocuğunuzun huzursuz olduğu anlarda sakinleşmesine yardımcı olur. Özellikle çocuklarınızın oynamaktan keyif aldığı ve yanından hiç ayırmak istemeyeceği oyuncakları çantanızda bulundurarak bakım konusunda daha keyifli bir süreç yönetimine imkân tanıyabilirsiniz. Oyuncak listesi çocuğunuzun seçimine göre değişkenlik göstereceğinden listeyi sizlere bırakıyoruz.

Anne Ürünleri

Çocuğunuz için bebek bakım çantası hazırlarken kendinizi de unutmamalısınız. Bebeğiniz için ayrı kendiniz için ayrı bir çanta yükten başka bir şey olmayacaktır. Bu nedenle aşağıdaki ürünleri çantanıza koymayı unutmayın.

• Göğüs Ucu Kremi

• Göğüs Pedi

• Göğüs Kalkanı