Baby Shower Hakkında Daha Fazla Bilgi

Baby Shower Nedir? Nasıl Yapılır?

Baby shower anne adayına maddi ve manevi destek olabilmek adına doğuma kısa bir süre kala yapılan partidir. Amaç hem doğum yaklaşırken gerginliği artan anne adayına moral olup manevi destek vermek, hem de yeni bir bebekle birlikte artan maddi yüke bir miktar yardımcı olabilmektir.

Baby shower genellikle anne adayının en yakın arkadaşları tarafından düzenlenen bir organizasyondur, fakat anne adayları da organizasyon kısmında bir çok fikir verip davetli listesi hazırlamaya yardım edeceğinden, anne adaylarının da organizasyonu düzenlediğini söylemek yanlış olmaz. Genellikle kadınlar davet edilir, fakat partiler popüler olmaya başladığından beri erkeklerin de katıldığı organizasyonların düzenlenmeye başladığını görmekteyiz. Çoğunlukla anne adayı ihtiyacı olan bebek malzemelerinin oluşturduğu bir liste oluşturur ve davetliler ihtiyaç duyulan bu eşyalar içerisinden bütçesine uygun olan bir hediye alır. Baby shower partisi, adından da anlaşılabldiği gibi bir partidir ve çeşitli oyunlar oynanıp anne adayı ve arkadaşlarının paylaştığı hoş bir sosyal aktivite olarak hafızalarda yerini alır. Partide çeşitli yiyecekler ikram edilir ve balonlar ve süslemeler ile baby shower süslemeleri yapılır. Evde yapılabileceği gibi partiler düzenleyen bir mekanda, veya bir kafede bile bu eğlenceli organizasyonu düzenleyebilirsiniz. Kız bebek baby shower veya erkek bebek baby shower düzenlemek arasında, seçtiğiniz baby shower süslemeleri renklerini değiştirerek farklılık sağlayabilirsiniz.

Baby Shower’da Verilecek Hediye Ne Olabilir?

Baby shower hediyelik ürünlere baktığımızda beşikten tuluma, bebek arabasından oyuncaklara kadar çok çeşitli seçenekler olduğunu görürüz. Müstakbel ebeveynlerin termometre gibi teknolojik ihtiyaçları olabileceği gibi, uyku arkadaşı veya biberon seti gibi ihtiyaçları da olabilir. Bunları belirlemenin en iyi yolu, baby shower düzenleyen ebeveyn adaylarıyla konuşup, onların ihtiyacı olan bir hediye seçimi yapmaktır. Verilen armağanlar bebeklerle ilgilidir. Tabi ki annenin en yakın arkadaşları, anne adayını mutlu edecek bir hediye seçmekte serbesttirler.

Eğer kıyafet, battaniye gibi bebeğin cildiyle direkt temas edecek bir baby shower hediyesi alıyorsanız, kullanılan kumaşların ve boyaların sağlıklı içerikte olmasına, doğal ve organik olmasına özen göstermelisiniz. Yeni doğan bebeklerin ciltleri çok hassas olduğundan, bu göstereceğiniz ekstra özen ile anne adayının gönlünü fethedersiniz.

Bebeyum.com olarak sizin için hazırladığımız baby shower hediyelerine bir göz atmanızı öneririz. Online mağazamızda bulunan baby shower linkini tıkladığınızda karşınıza çıkan seçenekler, sizin için özenle seçtiğimiz en kaliteli ürünlerdir.

Daha Az Göster
FİLTRELE
Arama kriterlerinizi detaylı filtreleme özelliğini kullanarak değiştirebilirsiniz.
FİLTRELE
0 Adet Ürün listeleniyor.