Amigurumi Hakkında Daha Fazla Bilgi

Amigurumi oyuncaklar

Amigurumi yün iplikler ve tığ yardımıyla örülüp, içi elyafla doldurulan ve bu şekilde çeşitli şekiller verebildiğiniz bir örgü türüdür. Ismi japonica olup ami ve nuigurumi sözcüklerinden türemiştir. Ami sözcüğü tığ veya şiş ile örülmüş, nuigurumi ise doldurulmuş oyuncak anlamına gelmektedir. Çoğunlukla amigurumi hayvan figürleri yapılsa da amigurumi anahtarlık, amigurumi çıngırak, amigurumi emzik, amigurumi uyku arkadaşı gibi materyaller de yapılabilmektedir.

Bu oyuncaklar kolay kolay kopmaması, sağlam olması, küçük çocukların ağzına atabileceği kadar küçük malzemeler içermemesi, yapılırken kullanılan meteryallerin sağlığa zararlı bir etkisi olmaması, kolay yıkanabilmesi gibi özellikleri sebebiyle ebeveynler tarafından tercih edilmektedir. Kullanılan materyalin organik olmasına dikkat etmeniz de çocuğunuzun sağlığı açısından faydalı olacaktır. Biz de bebeyum.com ailesi olarak amigurumi oyuncaklarımızı ve genel olarak sattığımız ürünleri seçerken en yüksek kalitede, organik malzemelerle yapılmış olmasına özen gösteriyoruz. Böylece ailemizin en değerli üyelerine layık, sağlıklı oyuncaklar sunmaya özen gösteriyoruz.

Amigurumi Bebek Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Amigurumi bebek ya da amigurumi hayvan oyuncaklarını alırken kullanılan malzemenin doğal, organik malzeme olmasına, ipliklerin ve iç dolgusunun kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Çocuğunuz oyuncaklarıyla bütün bir gün vakit geçirdiğinden ve oyuncakları her yere kendisiyle birlikte götürdüğünden kolay temizlenebilen oyuncaklar özellikle tercih edilebilecek modeller olarak ön plana çıkar. Bu durumda amigurumi oyuncaklar kendini göstermektedir. Kolay bozulmayan sağlam yapısı sayesinde makineye atıp kolayca yıkayabilmeniz hijyen açısından büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Minik kahramanlrınızın hassas cilt ciltleri için hem organik hemde çok kullanışlı olan amigurumileri keşfetmenizi isteriz. Bebekleriniz oral dönemlerinden sürekli ağızlarına getirmekte eğilimli olduğundan dolayı seçeceğiniz oyuncaklar buna uygun olması gerektiğini söylemk yanlış olmayacaktır. Bu sebeple amigurumi oyuncakları en kaliteli ve organik ipliklerden yapılmasını sağlıyoruz. Sizlerde bebeğinizi hem mutlu etmek sağlına zararlı olmayacak bir oyuncak istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Neden Amigurumi Oyuncak Tercih Ediliyor?

Bebekleriniz anne karnından çıktığından bu yana çok savunmasız hissedebilirler. Bu sebeple uyku arkadaşı kullanımı oldukça önem arz ediyor demek yanlış olmayacaktır. Sitemizdeki sevimli ve dost canlısı bakışlara sahip amigurumi uyku arkadaşlarından birini edindiğinizde bebeğiniz artık eskisi gibi kendini yalnız hissetmeyecektir.

Tüm amigurumi uyku arkadaşlarında renk seçimi oldukça önemlidir. Çünkü sevgili bebeklerinizin dikkati dağılmaya oldukça müsattir. Bunun sebebi sevimli bebeklerinizin yeni geldikleri bu dünyayı tanımak için oldukça heyecanlı ve meraklı olmalarıdır. Bizler de amigurumi satış yapabilmek için pastel renkleri tercih ediyoruz.

Şüphesiz ki minik kahramanlarınızın amigurumi seçiminde en çok hoşlarına gidecek modeller amigurumi bebek ve amigurumi hayvan modelleridir. Ayrıca bunların yanında sitemizde Amigurumi tavşan, amigurumi zürafa, amigurumi koyun, amigurumi kaplumbağa, amigurumi avokado modellerini bulabilirsiniz.

Daha Az Göster
FİLTRELE
Arama kriterlerinizi detaylı filtreleme özelliğini kullanarak değiştirebilirsiniz.